Yleisurheilutuloksia 2019

 

Suomen aikuisurheiluliiton (SAUL) SM-kisat Turussa 9.-11.8.

Paavo Nurmen stadionilla kilpaili noin tuhat aikuisurheilijaa. Soinin Sisun Tapio Ollikainen voitti 5000 metrin kävelyn M85-sarjassa

aika 40.39,71.

 

HIPPO-CUP 3. 6.8.2019

T7 40m

1. Iida Kaltiaisenaho 8.6
2. Sanni Korpela 8.9
3. Iina Leppänen 9.1
4. Ronja Valkealahti 9.8
4. Iida Koivisto 9.8
6. Helmi Saarimaa 10.2
7. Heline Laitila 10.5
8. Aino-Maria Aho 12.1

T7 Korkeus

1. Tiiu Liikala 70
2. Heline Laitila 65
3. Aino-Maria Aho 60
4. Ronja Valkealahti 60
5. Matilda Myllymäki (ei tulosta)
5. Sanni Korpela (ei tulosta)
5. Helmi Saarimaa (ei tulosta)
5. Iida Kaltiaisenaho (ei tulosta)

P7 40m

1. Noel Korpela 8.4
2. Artturi Mäki 8.7
3. Eero Hautamäki 8.8
4. Erkki Saarimaa 9.0
5. Veijo-Pekka Aho 9.2
6. Henri Panula 10.0
7. Tobias Koivisto 10.1
8. Atte Vähäsoini 10.2

P7 Korkeus

1. Silvo Saari 80
2. Veijo-Pekka Aho 80
3. Noel Korpela 70
3. Tobias Koivisto 70
3. Artturi Mäki 70
6. Henri Panula 65
6. Eero Hautamäki 65
8. Atte Vähäsoini 60
9. Erkki Saarimaa (ei tulosta)

T9 60m

1. Martta Hautamäki 10.9
2. Josefiina Virkamäki 11.0
3. Lempi Saarenpää 11.1
4. Laura Valkealahti 12.1

T9 Kuula

1. Laura Valkealahti 4.94
2. Lempi Saarenpää 4.82
3. Martta Hautamäki 4.33
4. Josefiina Virkamäki 3.23

P9 60m

1. Peeti Peura 11.0
2. Samu Ruuhilehto 11.2
3. Enso Silvonen 11.3
4. Ali Vähäsoini 13.4

P9 Kuula

1. Peeti Peura 4.46
2. Samu Ruuhilehto 3.92
3. Enso Silvonen 3.88
4. Ali Vähäsoini 3.20

T11 60m aj.

1. Nuppu Saarenpää 13.0
2. Joanna Ojala 13.2
3. Pihla Peura 13.5
4. Kerttu Hautamäki 15.9
5. Senni Mäkipelto 16.0
6. Minerva Virkamäki 17.0 (yli-ikäinen)
7. Lilja Viirumäki 17.1

T11 3-loikka

1. Nuppu Saarenpää 7.08
2. Joanna Ojala 6.99
3. Pihla Peura 6.63
4. Senni Mäkipelto 5.87
5. Kerttu Hautamäki 5.65
6. Lilja Viirumäki 5.39

T11 Kuula

1. Joanna Ojala 5.80
2. Lilja Viirumäki 4.93
3. Nuppu Saarenpää 4.84
4. Pihla Peura 4.84
5. Kerttu Hautamäki 4.17
6. Senni Mäkipelto 3.67

P11 60m aj.

1. Urho Saarimaa 16.0
2. Joel Aho 17.4
3. Samuel Aho 17.5

P11 3-loikka

1. Oskari Huvila 6.89
2. Urho Saarimaa 6.16

P11 Kuula

1. Oskari Huvila 5.85
2. Urho Saarimaa 5.34
3. Sasu Huvila 5.20
4. Eetu Koivisto 5.09

T13 Seiväs

1. Jennika Ojala 200
2. Minerva Virkamäki (ei tulosta)
3. Janette Vähäsoini (ei tulosta)

T13 Moukari

1. Jennika Ojala 23.90
2. Emmi Mäkipelto 18.87
3. Janette Vähäsoini 9.12
4. Minerva Virkamäki 7.70

T15 Keihäs

1. Nella Korpela 29.09

N17 Keihäs

1. Sanni Jussila 20.04

M17 Keihäs

1. Roni Ojala 35.10

 

 

 

 

VIISKUNTA-KISAT 30.7.2019 Soini

T9 60m

1. Lempi Saarenpää, SoSi, 10.8
2. Martta Hautamäki, SoSi, 10.8
3. Josefiina Virkamäki, SoSi, 11.2
4. Hilda Eeli, AlavU, 11.3
5. Kenza Abdelouhab, Virtain Urheilijat, 11.5
6. Silva Hynönen, AlavU, 11.7
7. Jatta Ojala, SoSi, 11.7
8. Tiiu Liikala, SoSI, 13.4

T9 Korkeus

1. Silva Hynönen, AlavU, 95
2. Martta Hautamäki, SoSi, 90
2. Kenza Abdelouhab, Virtain Urheilijat, 90
4. Lempi Saarenpää, SoSi, 80
4. Josefiina Virkamäki, SoSi, 80

T9 Keihäs

1. Silva Hynönen, AlavU, 14.22
2. Jatta Ojala, SoSi, 13.58
3. Kenza Abdelouhab, Virtain Urheilijat, 8.92
4. Lempi Saarenpää, SoSi, 8.79
5. Ellen Lahtinen, Lohtajan Veikot, 7.05

P9 60m

1. Julius Syrjälä, ÄhtU, 10.6
2. Enso Silvonen, SoSi, 11.0
3. Peeti Peura, SoSi, 11.2
4. Sampo Sammalisto, LeJy, 11.3
5. Samu Ruuhilehto, SoSi, 11.4
6. Rauno Sulkava, ÄhtU, 11.6
7. Arvi Sulkava, ÄhtU, 11.7

P9 Korkeus

1. Julius Syrjälä, ÄhtU, 95
2. Arvi Sulkava, ÄhtU, 85

P9 Keihäs

1. Eero Mäkipelto, LeJy, 20.77
2. Titus Liikala, SoSI, 14.27
3. Peeti Peura, SoSi, 13.79
4. Julius Syrjälä, ÄhtU, 13.76
5. Samu Ruuhilehto, SoSi, 11.71
6. Enso Silvonen, SoSi, 10.16
7. Rauno Sulkava, ÄhtU, 9.83
8. Noel Korpela, SoSi, 5.23
9. Arvi Sulkava, ÄhtU, 4.49

T11 60m

1. Nuppu Saarenpää, SoSi, 10.1
2. Aada Piispanen, AA, 10.5
3. Joanna Ojala, SoSi, 10.5
4. Jadessa Syrjälä, ÄhtU, 10.6
5. Sanna Sallila, KuKu, 10.9
6. Fanni Ahopelto, ÄhtU, 10.9
7. Pihla Peura, SoSi, 11.1
8. Kerttu Hautamäki, SoSi, 11.4
9. Senni Mäkipelto, SoSi, 11.7

T11 1000m

1. Aada Piispanen, AA, 4.12,2
2. Pihla Peura, SoSi, 4.15,9
3. Fanni Ahopelto, ÄhtU, 4.16,6
4. Jadessa Syrjälä, ÄhtU, 4.20,7
5. Senni Mäkipelto, SoSi, 4.28,5
6. Nuppu Saarenpää, SoSi, 4.32,9
7. Joanna Ojala, SoSi, 4.40,0
8. Sanna Sallila, KuKu, 4.47,8

T11 Pituus

1. Aada Piispanen, AA, 3.43
2. Nuppu Saarenpää, SoSi, 3.43
3. Jadessa Syrjälä, ÄhtU, 3.37
4. Joanna Ojala, SoSi, 3.34
5. Sanna Sallila, KuKu, 3.24
6. Fanni Ahopelto, ÄhtU, 3.13
7. Pihla Peura, SoSi, 2.99
8. Sara Ojala, SoSi, 2.78
9. Senni Mäkipelto, SoSi, 2.66
10. Kerttu Hautamäki, SoSi, 2.44

P11 60m

1. Chantte Katajamäki, SoSi, 10.4
2. Reino Hautanen, PylkYr, 10.6
3. Urho Saarimaa, SoSi, 11.4
4. Johan Ojala, SoSi, 12.5

P11 1000m

1. Vilho Hietala, JKU, 3.44,5

P11 Pituus

1. Vilho Hietala. JKU, 3.70
2. Chantte Katajamäki, SoSi, 3.18
3. Reino Hautanen, PylkYr, 3.05
4. Urho Saarimaa, SoSi, 2.73
5. Johan Ojala, SoSi, 2.60

T13 60m

1. Jennika Ojala, SoSi, 9.0
2. Sini Sammalisto, LeJy, 9.1
3. Iida Sironen, PylkYr, 9.3
4. Emmi Piispanen, 9.4
5. Emmi Mäkipelto, SoSi, 10.1
6. Minerva Virkamäki, SoSi, 12.9

T13 3-loikka

1. Iida Sironen, PylkYr, 9.11
2. Jennika Ojala, SoSi, 8.71
3. Emmi Piispanen, 8.37
4. Sini Sammalisto, LeJy, 8.32
5. Essi Ilomäki, Tampereen Pyrintö, 7.72

T13 Moukari

1. Jennika Ojala, SoSi, 26.14
2. Sini Sammalisto, LeJy, 25.12
3. Essi Ilomäki, Tampereen Pyrintö, 23.14
4. Emmi Mäkipelto, SoSi, 19.80
5. Hilda Viikilä, SaPu, 17.50
6. Sara Ojala, SoSi, 10.84
7. Ellen Lahtinen, Lohtajan Veikot, 9.35

P13 60m

1. Eetu Eeli, AlavU, 9.3

P13 Kuula

1. Roope Mäkipelto, LeJy, 8.09
2. Sakari Sammalisto, LeJy, 6.20

T15 Kuula

1. Henna Koivula, TöVe, 9.63
2. Nella Korpela, SoSi, 7.82

T15 Moukari

1. Henna Koivula, TöVe, 36.35

P15 Korkeus

1. Otto Hautanen, PylkYr, 140

P15 Kuula

1. Otto Hautanen, PylkYr, 11.14
2. Matias Viikilä, SaPu, 10.82

P15 Moukari

1. Ville-Veikko Keski-Levijoki, AA, 52.42
2. Matias Viikilä, SaPu, 32.30

N17 800m

1. Sanni Jussila, SoSi, 3.11,9

N17 Pituus

1. Sanni Jussila, SoSi, 4.25

 

 

HIPPO-OTTELUT 28.7

T3 2-Ottelu 20m / Pallonheitto

1. Alissa Vähäsoini 8.4 / 2.52
2. Jenni Heikkilä 8.4 / 2.26
3. Linnea Kuokkanen 8.6 / 2.51
4. Isla Ojala 10.1 / 2.02
5. Alisa Mäki 9.5 / 1.50
6. Anni Valkealahti 10.8 / 1.80
7. Emmiina Laukkola 28.7 / 1.06
8. Pihla Kautela 34.5 / -
9. Senja Koskela 37.2 / -
10. Reetta Keisala - / -

P3 2-Ottelu 20m / Pallonheitto

1. Petrus Heikinmäki 6.3 / 4.42
2. Niila Niemi 6.6 / 6.22
3. Luka Vähäsoini 9.1 / 3.55
4. Jesse Välisaari 8.5 / 1.88
5. Sisu Laasasenaho 9.1 / 2.09
6. Väinö Suopelto 9.5 / 3.06
7. Jimi Jussila 28.7 / 3.39

T4 2-Ottelu 20m / Pallonheitto

1. Vilma Väliaho 5.7 / 3.84
2. Tiana Liikala 5.8 / 3.80
3. Neela Joensuu 6.0 / 3.82
4. Aava Kautela 6.0 / 3.59
5. Aava Hovila 6.5 / 3.14
6. Neea Lampinen 7.8 / 2.45

P4 2-Ottelu 20m / Pallonheitto

1. Sulo Saariniemi 6.9 / 4.28

T5 2-Ottelu 40m / Pallonheitto

1. Tessa Välisaari 9.8 / 5.65
2. Emilia Saariniemi 10.1 / 5.88
3. Viola Väliaho 9.9 / 4.32
4. Amanda Mäki 10.8 / 4.87
5. Eevi Vähäsoini 11.9 / 3.98

P5 2-Ottelu 40m / Pallonheitto

1. Aksu Vähäsoini 10.5 / 8.91
2. Miska Ruuhilehto 11.0 / 10.27
3. Otso Hankilanoja 11.3 / 4.52

T6 3-Ottelu 40m / Pallonheitto / Pituus

1. Aava Laasasenaho 8.8 / 7.38 / 2.06
2. Hilma Piipponen 9.0 / 6.22 / 2.02
3. Tiiu Liikala 9.4 / 10.52 / 1.86
4. Roosa Valkeinen 9.2 / 5.59 / 1.55
5. Kiara Auvinen 9.2 / 5.05 / 1.65
6. Helmi Saarimaa 10.4 / 4.03 / 1.62
7. Vilja Kautela 12.1 / 4.55 / 1.28
8. Aino-Maria Aho 12.6 / 3.46 / 0.88

P6 3-Ottelu 40m / Palloheitto / Pituus

1. Onni Niemi 8.7 / 14.95 / 2.35
2. Eero Hautamäki 8.6 / 12.76 / 1.77
3. Artturi Mäki 9.2 / 9.60 / 2.25
4. Niilo Rinne 9.7 / 13.42 / 1.80
5. Veeti Joensuu 9.5 / 8.45 / 1.67
6. Niko Lampinen 9.7 / 9.36 / 1.54
7. Atte Vähäsoini 9.8 / 10.42 / 1.33
8. Henri Panula 10.1 / 10.20 / 1.47
9. Aaro Seppo 11.3 / 8.52 / 1.58

T7 3-Ottelu 60m / Pallonheitto / Pituus

1. Anna Välisaari 13.0 / 13.70 / 1.95
2. Ella Vähäsoini 12.6 / 10.50 / 1.61
3. Sanni Korpela 13.8 / 4.80 / 2.10
4. Iida Koivisto 14.8 / 8.57 / 1.79
5. Helga Hankilanoja 17.6 / 6.44 / 1.59

P7 3-Ottelu 60m / Pallonheitto / Pituus

1. Lenni Niemi 11.8 / 18.60 / 2.85
2. Noel Korpela 12.4 / 17.67 / 2.29
3. Veijo-Pekka Aho 13.0 / 14.62 / 2.21
4. Joel Hovila 12.9 / 12.09 / 2.12
5. Erkki Saarimaa 12.5 / 11.32 / 1.84

T8 3-Ottelu 60m / Pallonheitto / Pituus

1. Martta Hautamäki 11.1 / 8.91 / 2.85
2. Aliina Rinne 13.3 / 12.37 / 2.30
3. Anniina Löytömäki 14.7 / 5.77 / 1.80

P8 3-Ottelu 60m / Pallonheitto / Pituus

1. Samuel Kuoppa-Aho 11.3 / 24.51 / 2.95
2. Enso Silvonen 11.3 / 24.16 / 2.87
3. Peeti Peura 11.3 / 21.46 / 2.67
4. Samu Ruuhilehto 11.5 / 22.20 / 2.75
5. Titus Liikala 12.7 / 21.11 / 2.37
6. Niklas Mäki 13.1 / 18.67 / 2.30
7. Ali Vähäsoini 13.3 / 18.31 / 2.09

T9 2-Ottelu 100m / Pituus

1. Iita Välisaari 19.0 / 2.34
2. Tinja Saariniemi 19.1 / 2.88

P9 2-Ottelu 100m / Pituus

1. Pyry Laasasenaho 22.2 / 2.30

T10 2-Ottelu 100m / Pituus

1. Sanna Sallila 18.0 / 3.17
2. Neea Valkeinen 19.6 / 2.34
3. Kerttu Hautamäki 19.8 / 2.73

P10 2-Ottelu 100m / Pituus

1. Chantte Katajamäki 18.2 / 3.16
2. Urho Saarimaa 20.0 / 2.72
3. Eetu Koivisto 21.8 / 2.27

 

 

27-28.7 PM Sisuhuipentumat Alavudella

Mukana kisoissa oli pieni joukko Soinin Sisun urheilijoita

T13 Jennika Ojala ja Emmi Mäkipelto

T11 Joanna ojala ja Nuppu saarenpää

T10 Pihla Peura, Sara Ojala, Senni Mäkipelto ja Lilja Viirumäki

Kisoista Soinin Sisulle tuli kaksi mitalia T10 1000m 3. Pihla Peura ja T13 Moukari 3. Emmi Mäkipelto. Useampi nelossija myös tuli.

Kisoissa Sisun tytöt saivat monissa lajeissa omia uusia ennätyksiään. Tarkempia tuloksia voi käydä katsomassa alavuden urheilijoiden sivuilta täältä.

 

 

SILJA LINE -seurakisat 18.7.2019

T7 150m

1. Pinja Vienola 30.1
2. Aava Laasasenaho 30.5
3. Iina Leppänen 31.8
4. Sanni Korpela 33.2
5. Roosa Valkeinen 35.1
6. Aino-Maria Aho 57.8

T7 Pituus

1. Pinja Vienola 2.70
2. Sanni Korpela 2.12
3. Iina Leppänen 2.10
4. Aava Laasasenaho 1.79
5. Helmi Saarimaa 1.75
6. Roosa Valkeinen 1.11
7. Aino-Maria Aho 1.05

P7 150m

1. Eero Hautamäki 29.8
2. Noel Korpela 29.8
3. Erkki Saarimaa 30.3
4. Joel Hovila 30.9
5. Veijo-Pekka Aho 33.6
6. Jimi Eteläaho 34.5
7. Henri Panula 35.4

P7 Pituus

1. Veijo-Pekka Aho 2.56
2. Noel Korpela 2.18
3. Erkki Saarimaa 2.04
4. Joel Hovila 2.02
5. Eero Hautamäki 1.82
6. Jimi Eteläaho 1.66
7. Henri Panula 1.62

T9 150m

1. Martta Hautamäki 25.1
2. Lempi Saarenpää 25.2
3. Josefiina Virkamäki 26.2
4. Jatta Ojala 27.7
5. Venla Vienola 29.5
6. Anniina Löytömäki 36.8

T9 Pituus

1. Martta Hautamäki 2.92
2. Lempi Saarenpää 2.76
3. Josefiina Virkamäki 2.70
4. Jatta Ojala 2.69
5. Venla Vienola 2.46
6. Anniina Löytömäki 1.35

T9 Keihäs

1. Venla Vienola 15.62
2. Jatta Ojala 12.50
3. Pinja Vienola 11.23
4. Lempi Saarenpää 7.68
5. Anniina Löytömäki 4.68

P9 150m

1. Samuel Kuoppa-Aho 25.6
2. Peeti Peura 25.7
3. Samu Ruuhilehto 26.0
4. Titus Liikala 28.6
5. Pyry Laasasenaho 29.4
6. Samuel Aho 31.3

P9 Pituus

1. Samuel Kuoppa-Aho 3.09
2. Peeti Peura 3.04
3. Samu Ruuhilehto 2.83
4. Titus Liikala 2.61
5. Pyry Laasasenaho 2.55
6. Samuel Aho 1.80

P9 Keihäs

1. Titus Liikala 13.70
2. Samu Ruuhilehto 13.40
3. Peeti Peura 13.13
4. Samuel Kuoppa-Aho 12.32
5. Pyry Laasasenaho 9.66

T11 150m

1. Nuppu Saarenpää 24.1
2. Joanna Ojala 24.4
3. Pihla Peura 25.4
4. Senni Mäkipelto 26.8
5. Lilja Viirumäki 31.3

T11 Korkeus

1. Joanna Ojala 119
2. Neea Valkeinen 110
3. Lilja Viirumäki 101
4. Pihla Peura 101
5. Nuppu Saarenpää 90
6. Senni Mäkipelto 90
7. Lempi Saarenpää 80
7. Sara Ojala 80

T11 Keihäs

1. Joanna Ojala 12.68
2. Sara Ojala 9.90
3. Pihla Peura 9.72
4. Nuppu Saarenpää 8.36
5. Senni Mäkipelto 7.22
6. Lilja Viirumäki 6.85

P11 150m

1. Urho Saarimaa 27.8
2. Joel Aho 31.4

P11 Korkeus

1. Urho Saarimaa 110

P11 Keihäs

1. Urho Saarimaa 10.88
2. Joel Aho 7.73

T13 150m

1. Jennika Ojala 21.5
2. Janette Vähäsoini 30.3
3. Minerva Virkamäki 30.9

T13 Pituus

1. Jennika Ojala 4.08
2. Minerva Virkamäki 2.05
3. Janette Vähäsoini 2.03

T13 Keihäs

1. Jennika Ojala 19.43
2. Janette Vähäsoini 9.73
3. Minerva Virkamäki 7.13

 

Viiskuntakisat Lehtimäki 16.7.2019

N keihäs

3. Jelena Jaakkola 47.45 (viiskunta-alue 2.)

6. Jenna Jaakkola 42.12 (viiskunta-alue 3.) SB

T13 300m

3. Emmi mäkipelto 58.0 PB

T13 korkeus

2. Emmi Mäkipelto 120 PB

 

 

Töysän korppukisat Alavus 16.7

M85 3000m kävely

1. Tapio Ollikainen 23.13

 M80 Moukari

2. Sulo Vuorenmaa 31.30

 

HIPPO CUP 2. 2.7.2019

T7 300m
1. Ella Vähäsoini 1.14,5
2. Aava Laasasenaho 1.18,1
3. Hertta Valkeinen 1.21,6
4. Iina Leppänen 1.21,9
5. Hilma Piipponen 1.28,5
6. Aino Latvala 1.34,0
7. Heline Laitila 1.39,4
8. Helga Hankilanoja 1.42,4
9. Ronja Valkealahti 1.47,0
10. Tiana Liikala 1.59,6
11. Aino-Maria Aho 2.12,5

T7 Turbokeihäs
1. Aava Laasasenaho 6.03
2. Tiiu Liikala 6.00
3. Ella Vähäsoini 5.90
4. Aino Latvala 5.80
5. Hilma Piipponen 4.57
6. Iina Leppänen 4.34
7. Ronja Valkealahti 4.25
8. Hertta Valkeinen 4.10

P7 300m
1. Sebastian Puumala 1.19,1
2. Eero Hautamäki 1.19,2
3. Oiva Raitanen 1.19,5
4. Erkki Saarimaa 1.21,4
5. Artturi Mäki 1.22,8
6. Tuukka Ojala 1.26,1
7. Jimi Etelä-Aho 1.27,3
8. Henri Panula 1.34,3
9. Veijo-Pekka Aho 1.35,0
10. Tobias Koivisto 1.38,7
11. Atte Vähäsoini 2.06,4
12. Eino Raitanen 2.08,1
13. Aukusti Leppälä 2.13,6

P7 Turbokeihäs
1. Veijo-Pekka Aho 9.00
2. Jimi Etelä-Aho 8.00
3. Tuukka Ojala 7.42
4. Sebastian Puumala 7.28
5. Eero Hautamäki 6.54
6. Atte Vähäsoini 6.40
6. Henri Panula 6.40
8. Tobias Koivisto 6.10
9. Artturi Mäki 4.68

T9 300m
1. Martta Hautamäki 1.03,2
2. Lempi Saarenpää 1.03,9
3. Josefiina Virkamäki 1.05,1
4. Jatta Ojala 1.09,0
5. Elina Virtala 1.14,5
6. Erica Rantanen 1.16,1

T9 Korkeus
1. Martta Hautamäki 95
2. Lempi Saarenpää 85
2. Josefiina Virkamäki 85
4. Erica Rantanen 85
5. Jatta Ojala 80
6. Elina Virtala 80

T9 Kiekko
1. Jatta Ojala 10.45
2. Lempi saarenpää 8.56
3. Erica Rantanen 8.18
4. Martta hautamäki 6.57
5. Elina Virtala 4.44

P9 300m
1. Peeti Peura 1.04,5
2. Samu Ruuhilehto 1.05,8
3. Enso Silvonen 1.09,5
4. Viljami Valkeinen 1.12,8
5. Titus Liikala 1.13,9
6. Ali Vähäsoini 1.28,9

P9 Korkeus
1. Viljami Valkeinen 85
2. Ali Vähäsoini 75
2. Titus Liikala 75
4. Enso Silvonen 75

P9 Kiekko
1. Titus Liikala 12.37
2. Peeti Peura 10.42
3. Viljami Valkeinen 10.12
4. Ali Vähäsoini 9.98

T11 300m
1. Joanna Ojala 59,5
1. Pihla Peura 59,5
3. Nuppu Saarenpää 1.00,9
4. Senni Mäkipelto 1.03,6
5. Kerttu Hautamäki 1.08,1
6. Lilja Viirumäki 1.15,0

T11 Kiekko
1. Pihla Peura 11.86
2. Joanna Ojala 11.60
3. Nuppu Saarenpää 11.54
4. Lilja Viirumäki 9.99
5. Sara Ojala 9.85
6. Kerttu Hautamäki 7.97
7. Senni Mäkipelto 7.67

P11 300m
1. Chantte Katajamäki 1.02,5
2. Urho Saarimaa 1.11,0
3. Johan Ojala 1.12,2

P11 Kiekko
1. Kristian Ojala 13.92
2. Chantte Katajamäki 13.52
3. Johan Ojala 13.47
4. Urho Saarimaa 12.67
5. Eetu Koivisto 11.56
6. Sasu Huvila 10.42

T13 1000m
1. Jennika Ojala 4.27,6
2. Pihla Peura 4.31,3
3. Nuppu Saarenpää 4.37,7

T13 Korkeus
1. Jennika Ojala 120
2. Minerva Virkamäki 85
3. Janette Vähäsoini 80

T13 Kiekko
1. Jennika Ojala 23.51
2. Janette Vähäsoini 12.42
3. Minerva Virkamäki 9.33

P13 1000m
1. Oskari Huvila 4.26,4

P13 Korkeus
1. Leevi Väliaho 100
2. Otso Hakkarainen 95

P13 Kiekkko
1. Otso Hakkarainen 14.59
2. Leevi Väliaho 9.97

 

Viiskuntakisat Alajärvi 25.6

P9 40m

2. Peeti peura 7.65

P9 150m

2. peeti peura 27.35

P11 1000m

1. Oskari Huvila 4.01.19

T11 1000m

2. Pihla Peura 4.03.53

3. Senni Mäkipelto 4.16.0

T15 3-loikka

3. Jennika Ojala 948

 

Viiskuntakisat Töysä 17.6.2019

T13 moukari

2 Jennika Ojala 22.76

T11 150m

jaettu 3. sija Joanna Ojala ja Nuppu Saarenpää 25.62

T9 40m

3. Lempi Saarenpää 7.53

6. Jatta Ojala 8.08

 

T11 Moukari

3. Joanna Ojala 10.92

4. Sara Ojala 10.62

 

Viro-Suomi heittomaaottelu 16.6.2019

Soinin Sisua edustava Irma Niemi-Pynttäri oli mukana Viro-Suomi heittomaaottelussa.

Irma kilpaili painonheitossa ja lennätti 4kg painoa yli 11m, sarja N75. Onnea Irma todella rautaisesta suorituksesta.

 

Viiskuntakisat Ähtäri 13.6.2019

T9 600m Lempi Saarenpää 2.
N13 1000m Jennika Ojala 3.
N17 Pituus Sanni Jussila 2. (viiskunta-alueen sisältä)
N17 100m Sanni Jussila 2.  (viiskunta-alueen sisältä)

HIPPO CUP 1. 28.5.2019

T7 40m
1. Sanni Korpela 8.8
2. Hertta Valkeinen 8.9
3. Iida Koivisto 9.2
4. Iina Lepp änen 9.5
5. Aino Latvala 9.7
6. Ronja Valkealahti 9.9
7. Roosa Valkeinen 10.8
8. Heline Laitila 11.1
9. Helmi Saarimaa 11.2
10. Helga Hankilanoja 11.6
11. Aino-Maria Aho 12.6


P7 40m
1. Eero Hautamäki 8.5
2. Noel Korpela 8.6
3. Eemil Järvelä 8.7
4. Erkki Saarimaa 8.8
5. Tuukka Ojala 9.1
6. Veijo-Pekka Aho 9.2
7. Joona Ojala 9.6
Mikael Mustonen 9.6
Oiva Raitanen 9.6
10. Artturi Mäki 10.1
11. Silvo Saari 10.2
12. Eino Raitanen 10.4
13. Henri Panula 10.5
14. Oskari Leppälä 10.6
15. Tobias Koivisto 10.7
16. Miro Ojala 11.1
17. Eero Korpela 11.6
18. Atte Vähäsoini 11.7
19. Aukusti Leppälä 12.1


T9 40m
1. Lempi Saarenpää 7.6
2. Josefiina Virkamäki 7.9
3. Jatta Ojala 8.1
4. Laura Valkealahti 8.3
5. Kaisa Kulmala 8.5
6. Erica Rantanen 8.6
7. Martta Hautamäki 8.8
8. Lilli Leppälä 8.9
9. Josefiina Saarinen 9.5
10. Justiina Saarinen 10.6


T9 Pituus
1. Lempi Saarenpää 2.84
2. Martta Hautamäki 2.78
3. Kaisa Kulmala 2.60
4. Jatta Ojala 2.58
5. Josefiina Virkamäki 2.43
6. Lilli Leppälä 2.30
7. Laura Valkealahti 2.00
8. Erica Rantanen 1.98
9. Justiina Saarinen 1.37


P9 40m
1. Peeti Peura 7.8
2. milf porn Samu Ruuhilehto 7.9
3. Viljami Valkeinen 8.3
4. Titus Liikala 8.6


P9 Pituus
1. Peeti Peura 3.05
2. Samu Ruuhilehto 2.85
3. Titus Liikala 2.38
4. Viljami Valkeinen buy propecia online 2.18


T11 60m
1. Nuppu Saarenpää 10.4
2. Pihla Peura 10.5
3. Joanna Ojala 10.6
4. Neea Valkeinen 11.0
5. Senni Mäkipelto 11.3
6. Kerttu Hautamäki 11.6
7. Lilja Viirumäki 12.2


T11 Pituus
1. Nuppu Saarenpää 3.51
2. Joanna Ojala 3.46
3. Pihla Peura 3.05
4. Kerttu Hautamäki 2.61
5. Senni Mäkipelto 2.53
6. Neea Valkeinen 2.43
7. Sanni Huvila 2.42
8. Lilja Viirumäki 2.21


P11 60m
1. Chante Katajamäki 10.6
2. Urho Saarimaa 11.4
3. Johan Ojala 12.1


P11 Pituus
1. Chante Katajamäki 3.13
2. Oskari Huvila 3.05
3. Urho Saarimaa 2.83
4. Joel clomid online Aho 2.43
5. Johan Ojala 2.42


T13 60m
1. Jennika Ojala propecia online 9.3
2. Veera Niemenaho 10.8
3. Minerva Virkamäki 12.5
4. Janette Vähäsoini 12.6


T13 Kuula
1. Jennika Ojala 7.33
2. Emmi Mäkipelto 6.16
3. Veera priligy online Niemenaho 4.99
4. Janette Vähäsoini 4.76
5. Minerva Virkamäki 3.62


P13 60m
1. Aatu Silvonen 9.9
2. Otso Hakkarainen 10.0
3. Oskari Huvila 10.3
4. clomid online Santeri Aho 10.5
5. Veeti Hakola 10.9
6. Leevi Väliaho 11.4


P13 Kuula
1. Aatu Silvonen buy levitra online 6.89
2. Veeti Hakola 6.61
3. Otso Hakkarainen 6.11
4. Santeri Aho 5.91
5. Chante Katajamäki 5.75
6. Leevi Väliaho 4.57
7. Urho Saarimaa 4.51

 

Kultainen keihäs 25.5.2019 Vantaa

N Keihäs

5. Jelena jaakkola 51.12

 

Toukokuun kisat 23.5.2019 Jyväskylä

N300

1.Eveliina ojala 41.89