HIPPO CUP 3. TULOKSET

 

T7 40m

 

  1. Martta Hautamäki 8.2
  2. Lempi Saarenpää 8.4
  3. Jatta Ojala 8.7
  4. Laura Valkealahti 8.9
  5. Lilli Leppälä 9.6
  6. Selma Huvila 10.6
  7. Janette Keskitalo 11.1
  8. Anniina Löytömäki 11.4

 

T7 korkeus

 

  1. Martta Hautamäki 80cm
  2. Lempi Saarenpää,Laura Valkealahti 75cm 
  3. Jatta Ojala 70cm
  4. Janette Keskitalo,Lilli Leppälä,Anniina Löytömäki 65cm
  5. Selma Huvila 60cm

 

P7 40m 

 

  1. Peeti Peura 8.7
  2. Sampo Sammalisto 8.8
  3. Heikki Laitila 9.0
  4. Titus Liikala 9.2
  5. Samuel Aho 9.4
  6. Pyry Laasasenaho 9.45

 

P7 korkeus

 

  1. Peeti Peura,Heikki Laitila,Sampo Sammalisto,Samuel Aho 70cm
  2. Pyry Laasasenaho 65cm
  3. Titus Liikala 60cm

 

T9 150m

 

  1. Joanna Ojala 26.1
  2. Pihla Peura 26.3
  3. Neea Valkeinen 27.8
  4. Senni Mäkipelto 27.9
  5. Nuppu Saarenpää 28.0
  6. Lempi Saarenpää 28.5
  7. Sara Ojala 28.6
  8. Sara Puronhaara 29.6
  9. Kerttu Hautamäki 29.7
  10. Venla Niemenaho 29.8
  11. Lilja Viirumäki 31.5

 

T9 pituus

 

  1. Joanna Ojala 2.95
  2. Nuppu Saarenpää 2.60
  3. Pihla Peura 2.54
  4. Sara Puronhaara 2.34
  5. Sara Ojala 2.33
  6. Senni Mäkipelto 2.25
  7. Kerttu Hautamäki, Neea Valkeinen 2.24
  8.   Sanni Huvila 2.23
  9.  Venla Niemenaho 2.14
  10.  Lilja Viirumäki 1.63

 

T9 kuula

 

  1. Venla Niemenaho 4.60
  2. Joanna Ojala 4.12
  3. Sara Ojala 3.90
  4. Kerttu Hautamäki 3.06
  5. Nuppu Saarenpää 3.05
  6. Lilja Viirumäki, Neea Valkeinen 3.04
  7. Pihla Peura 2.98
  8. Senni Mäkipelto 2.89

 

P9 150m

 

  1. Chantte Katajamäki 28.2
  2. Sasu Huvila 29.9
  3. Nuutti Myllymäki 31.0
  4. Jone Vähäsoini 31.8
  5. Joel Aho 32.5
  6. Kalle Aaltonen 34.7

 

P9 pituus

 

  1. Cahntte Katajamäki 2.68
  2. Nuutti Myllymäki 2.35
  3. Johan Ojala 2.30
  4. Sasu Huvila 2.15
  5. Jone Vähäsoini, Joel Aho 2.04
  6. Kristian Ojala 1.77
  7. Kalle Aaltonen 1.74

 

P9 kuula

 

  1. Kristian Ojala 5.32
  2. Chantte Katajamäki 4.74
  3. Kalle Aaltonen 4.16
  4. Nuutti Myllymäki 4.04
  5. Johan Ojala 3.82
  6. Sasu Huvila 3.31
  7. Joel Aho 2.50

 

T11 60m aj

 

  1. Sini Sammalisto 12.0
  2. Jennika Ojala 12.8
  3. Iisa Silvonen 14.2
  4. Emmi Mäkipelto 15.5
  5. Veera Niemenaho 15.6
  6. Janette Vähäsoini 17.2
  7. Minerva Virkamäki 17.5
  8. Johanna Keskitalo 17.8

 

T11 3-loikka

 

  1. Jennika Ojala 8.38
  2. Sini Sammalisto 8.23
  3. Iisa Silvonen 7.14
  4. Veera Niemenaho 6.59
  5. Emmi Mäkipelto 6.16
  6. Johanna Keskitalo 5.08
  7. Janette Vähäsoini 4.93
  8. Minerva Virkamäki 4.64

 

T11 kuula 

 

  1. Sini Sammalisto 7.33
  2. Siiri Leppänen 6.33
  3. Jennika Ojala 5.52
  4. Saara Leppänen 5.42
  5. Iisa Silvonen 5.25
  6. Emmi Mäkipelto 5.24
  7. Veera Niemenaho 5.15
  8. Johanna Keskitalo 4.27
  9. Janette Vähäsoini 3.97
  10. Minerva Virkamäki 3.53

 

 

P 11 60m aj

 

  1. Chaska Katajamäki 12.6
  2. Aatu Silvonen 13.5
  3. Paavo Puronhaara 14.0
  4. Sakari Sammalisto 15.0
  5. Santeri Aho 15.8

 

P11 3-loikka

 

  1. Chaska Katajamäki 8.19
  2. Aatu Silvonen 6.88
  3. Paavo Puronhaara 6.42
  4. Sakari Sammalisto 6.03
  5. Santeri Aho 5.40

 

P11 kuula 

 

  1. Chaska Katajamäki 6.64
  2. Aatu Silvonen 5.88
  3. Paavo Puronhaara 5.51
  4. Sakari Sammalisto 5.42
  5. Santeri Aho 3.84

 

P13 60m aj

 

  1. Tepa Puronhaara 13.2

 

P13 moukari 

 

  1. Tepa Puronhaara 17.35

 

P13 keihäs

 

  1. Janrik Jaakkola 28.20
  2. Tepa Puronhaara 23.67

 

 

 

HIPPO-OTTELUN TULOKSET 

 

T3 2-ottelu 20m / pallonheitto

 

  1. Emilia Saariniemi 7.1 / 2.30
  2. Sara Rantakangas 9.1 / 2.14
  3. Viola Väliaho 11.5 / 2.50
  4. Aava Kautela 9.7 / 1.33
  5. Vilma Väliaho 12.1 / 1.65
  6. Madeleine Jousmäki 28.7 / 1.56
  7. Tiana Liikala 13.3 / -
  8. Senja Koskela 25.6 / 0.56
  9. Eevi Vähäsoini 38.81 / 1.10

 

P3 2-ottelu 20m / pallonheitto

 

  1. Aksu Vähäsoini 7.3 / 7.30
  2. Aaro Seppä 7.5 / 6.23
  3. Miska Ruuhilehto 8.3 / 3.13
  4. Iisak Hirsimäki 8.4 / 3.36
  5. Jan Hiekkanen 7.8 / 3.00
  6. Eeti Jaatinen 10.1 / 3.90
  7. Jiri Ojala 8.8 / 2.22
  8. Otso Hankilanoja 9.1 / 2.85
  9. Mikael Saarela 9.6 / 2.96
  10. Aatos Saarenpää 10.5 / 3.09

 

T4 2-ottelu 20m / pallonheitto

 

  1. Hilma Piipponen 5.7 / 3.85
  2. Miitta-Mari Hietakangas 5.8 / 4.02
  3. Siiri Rantakangas 5.9 / 4.19
  4. Sara Sammalisto 6.0 / 4.76
  5. Matilda Myllymäki 6.8 / 3.53
  6. Heline Laitila 6.4 / 2.90
  7. Roosa Valkeinen 6.8 / 3.10
  8. Milla Autio 6.8 / 3.19
  9. Helmi Saarimaa 7.1 / 2.56
  10. Vilja Kautela 7.6 / 2.10
  11. Aino-Maria Aho 10.3 / 2.47
  12. Tiiu Liikala - / -

 

P4 2-ottelu 20m /pallonheitto

 

  1. Onni Niemi 5.9 / 10.70
  2. Atte Vähäsoini 6.1 / 10.41
  3. Henri Panula 6.0 / 6.33
  4. Artturi Mäki 6.1 / 7.52
  5. Sebastian Lindeman 6.2 / 6.61
  6. Oskari Leppälä 7.9 / 8.52
  7. Aukusti Leppälä 7.5 / 5.73

 

T5 2-ottelu 20m / pallonheitto

 

  1. Ella Vähäsoini 10.3 / 9.04
  2. Ronja Valkeinen 10.7 / 7.49
  3. Helga Hankilanoja 11.6 / 7.35
  4. Iina Leppänen 11.2 / 4.19
  5. Iida Koivisto - / 4.35

 

P5 2-ottelu 20m / pallonheitto

 

  1. Noel Korpela 9.9 / 6.46
  2. Joel Hovila 11.2 / 8.90
  3. Tuukka Ojala 10.8 / 3.61
  4. Erkki Saarimaa 11.1 / 6.20
  5. Veijo-Pekka Aho 14.00 / 7.57

 

T6 3-ottelu 40m / pallonheitto / pituus

 

  1. Lilli Leppälä 9.00 / 6.57 /1.82
  2. Mette-Maaria Hietakangas 10.5 / 8.83 / 1.74
  3. Josefiina Saarinen 10.7 / 7.52 / 1.65
  4. Anniina Löytömäki 11.20 / 5.26 / 1.17

 

P6 3-ottelu 40m / pallonheitto / pituus

 

  1. Peeti Peura 8.8 / 2.08 / 10.66
  2. Titus Liikala 9.1 / 1.89 / 15.44
  3. Lenni Niemi 9.4 / 2.35 / 11.6
  4. Heikki Laitila 9.2 / 1.86 / 16.80
  5. Sampo Sammalisto 9.3 / 2.07 / 11.05
  6. Samu Ruuhilehto 9.70 / 2.15 / 9.10
  7. Tito Korkeakangas  9.60 / 1.63 / 14.96
  8. Eemeli Laukkola 9.8 / 1.92 / 9.85
  9. Ali Vähäsoini 10.4 / 1.69 / 15.24
  10. Joona Mäntyaho 10.2 / 1.98 / 8.47

 

T7 3-ottelu 60m / pallonheitto / pituus

 

  1. Emilia Laukkola 12.2 / 10.36 / 2.57
  2. Oona Suni 12.60 / 12.42 / 2.42
  3. Lempi Saarenpää 12.0 / 6.62 / 2.44
  4. Tinja Saariniemi 12.4 / 9.70 / 2.32
  5. Laura Valkealahti 13.20 / 10.89 / 1.82
  6. Jatta Ojala 12.60 / 10.93 / 1.90
  7. Olivia Vuorenmaa 14.20 / 8.54 / 1.79
  8. Anne Rantakangas 14.10 / 8.30 / 1.70
  9. Justiina Saarinen 15.20 / 8.32 / 1.24

 

P7 60m / pallonheitto / pituus

 

  1. Johannes Purola 12.5 / 2.27 / 21.68
  2. Joona Leppänen 13.8 / 1.80 / 10.12

 

T8 3-ottelu 60m / pallonheitto / pituus

 

  1. Pihla Peura 11.6 / 9.38 / 2.54
  2. Neea Valkeinen 12.10 / 10.55 / 2.41
  3. Sara Ojala 12.0 / 9.05 / 2.42 / 2.42
  4. Senni Mäkipelto 12.3 / 6.25 / 2.46
  5. Lilja Viirumäki 12.9 / 9.80 / 1.53

 

P8 3-ottelu 60m / pallonheitto / pituus

  1. Urho Saarimaa 12.30 / 16.53 / 2.46
  2. Johan Ojala 13.6 / 17.90 / 2.15
  3. Jone Vähäsoini 12.6 / 14.35 / 2.02

 

 

 

VIISKUNTAKISOJEN TULOKSET

 

T9 60m 

1.Viola Jokiaho ÄhtU 10.8

2.Joanna Ojala SoSi 11.1 

3.Pihla Peura SoSi 11.5 

4.Sara Ojala SoSi 12.0 

4.Kerttu Hautamäki SoSi 12.0

6.Sara Puronhaara SoSi 12.9

7.Lilja Viirumäki SoSi 13.2 

8.Pihla Mäki ÄhtU 13.6 

9.Laura Valkealahti SoSi 13.8

 

T9 keihäs

1.Viola Jokiaho ÄhtU 14.80 

2.Alisa Takamaa LapVi 11.80 (alueen ulkopuolinen) 

3.Venla Mäki ÄhtU 11.34 

4.Joanna Ojala SoSI 10.10 

5.Sara Ojala SoSi 7.55 

6.Pihla Peura SoSi 7.30 

7.Kerttu Hautamäki SoSi 6.40 

8.Laura Valkealahti SoSi 5.70

9.Lilja Viirumäki SoSi 4.30

 

T9 korkeus 

1.Viola Jokiaho Ähtu 95 

2.Alisa Takamaa LapVi 95 (alueen ulkopuolelta)

3.Sanni Huvila SoSi 90 

4.Joanna Ojala SoSi 85 

5.Kerttu Hautamäki SoSi 85 

6.Sara Ojala SoSi 85 

7.Pihla Peura SoSi  80 

8.Laura Valkealahti SoSi 75 

9.Lilja Viirumäki SoSi 75

 

P9 60m 

1.Atte Saarimäki ÄhtU 10.0 

2.Oskari Huvila SoSi 10.6 

3.Aatu Saarimäki ÄhtU 10.7 

4.Chantte Katajamäki SoSi 11.6 

5.Sasu Huvila SoSi 11.7 

6.Urho Saarimaa SoSi 12.0 

7.Veeti Saarimäki ÄhtU 12.2 

8.Jone Vähäsoini SoSi 12.9 

9.Johan Ojala SoSi 13.1 

10.Elmeri Ylä-Jussila ÄhtU 13.7

 

P9 Keihäs 

1.Atte Saarimäki ÄhtU 22.23 

2.Aatu Saarimäki ÄhtU 20.25 

3.Veeti Saarimäki ÄhtU14.75 

4.Johan Ojala SoiSi 12.05 

5.Chantte Katajamäki SoSi 10.66 

6.Urho Saarimaa SoSi 9.30 

7.Jone Vähäsoini SoSi 7.15 

8. Elmeri Ylä-Jussila ÄhtU 5.68

 

P9 korkeus 

1.Atte Saarimäki ÄhtU 112 

2.Oskari Huvila 100 

3.Aatu Saarimäki ÄhtU 95 

4.Sasu Huvila SoSi 85 

5.Chantte Katajamäki SoSi 85 

6.Urho Saarimaa SoiSi 75

7.Jone Vähäsoini SoiSi 70 

 

T11 60m

1.Emmi Väänänen ÄhtU 9.2 

2.Sofia Moreno PylkY 9.6(alueen ulkopuolelta) 

3.Sini Sammalisto LeJy 9.8 

4. Hetaliina Karkiainen KeuKi 9.8 (alueen ulkopuolelta) 

5.Ella Kankaanpää ÄhtU 9.9 

6.Sara Vuorela AlajA 10.0 

7.Iisa Silvonen SoSi10.1 

8.Emmi Piispanen AlajA 10.2 

9.Vilma Ylä-Jussila ÄhtU 11.1 

10.Janette Vähäsoini SoSi 13.20 

11.Minerva Virkamäki SoSi 13.5

 

T11 1000m 

1.Sofia Moreno PylkY 3.41 (alueen ulkopuolelta) 

2.Hetaliina Karkiainen KeurKi 3.43 (alueen ulkopuolelta) 

3.Viola Jokiaho ÄhtU 4.23 

4.Ella Kankaanpää ÄhtU 4.26 

5.Emmi Väänänen ÄhtU 4.29 

6.Iisa Silvonen SoSi 4.33 

7.Joanna Ojala SoSi 4.41 

8.Pihla Peura SoSi 4.45 

9.Minerva Virkamäki SoSi 6.22 

10.Janette Vähäsoini SoSi 6.26

 

T11 pituus 

1.Emmi Väänänen ÄhtU 3.93 

2.Sofia Moreno PylkYr 3.83 (alueen ulkopuolelta) 

3.Sini Sammalisto LeJy 3.63 

4.Iisa Silvonen SoSi 3.57 

5.Ella Kankaanpää ÄhtU 3.49 

6.Sara Vuorela AlajA 3.45 

7.Hetaliina Karkiainen KeurKi 3.44 

8.Emmi Piispanen AlajA 3.24 

9.Vilma Ylä-Jussila ÄhtU 2.89 

10.Janette Vähäsoini SoSi 2.26 

11.Minerva Virkamäki SoSi 2.20

 

P11 60m 

1.Chaska Katajamäki SoSi 9.8 

2.Oskari Matila Kuku 10.2 

3.Aatu Silvonen SoiSi 10.8 

4.Paavo Puronhaara SoSi 10.91 

5.Sakari Sammalisto LeJy 10.9

 

P11 1000m 

1. Eetu Eeli AlavU 4.00 

2.Chaska Katajamäki SoSi 4.03 

3.Oskari Matila KuKu 4.10 

4.Paavo Puronhaara SoSi 4.35 

5.Aatu Silvonen SoSi 4.38

 

P11 Pituus 

1.Chaska Katajamäki SoSi 3.92 

2.Paavo Puronhaara SoSi 2.97 

3.Aatu Silvonen SoSi 2.96 

4.Sakari Sammalisto LeJy 2.92

 

T13 60m 

1.Elena Ohra-Aho ÄhtU 8.9 

2.Senni Heikkilä TöVe 9.5 

3.Linnea Uusitalo AlavU 9.6 

4.Helmi Karkiainen KeurKi 9.62 (alueen ulkopuolelta) 

5.Emma Neste AlavU 9.9 

6.Nella Korpela SoSi 10.6

 

T13 3-loikka 

1.Anni Takamaa LaVi 8.95 (alueen ulkopuolelta) 

2.Sari Rantoja AlavU 8.57 

3.Henna Koivula TöVe 8.36 

4.Helmi Karkiainen KeurKi 8.17 (alueen ulkopuolelta) 

5.Linnea Uusitalo AlavU 8.13 

6.Sara Vuorela AlajA 7.30 

7.Nella Korpela SoSi 7.24

 

T13 Moukari

1.Terhi Kangastie LaVe 34.86 (alueen ulkopuolelta) 

2.Henna Koivula TöVe 33.12 

3.Jenni Honkonen PylkYr 30.35 (alueen ulkopuolelta) 

4.Anni Ylinen AlavU 23.40 

5.Venla Mäki AlavU 22.02 

6.Nellla Korpela SoSi 20.02 

7.Sanni Jokela AlavU 19.24

 

P13 60m 

1.Ruuben Eklund TöVe 8.9 

2.Tepa Puronhaara SoSi 10.1 

3.Kristian Moreno PylkYr 10.7 (alueen ulkopuolelta)

 

P13 Korkeus 

1.Tepa Puronhaara SoSi 125 

2.Kristian Moreno Pylkyr 115 (alueen ulkopuolelta)

 

P13 Kuula 

1.Ruben Eklund TöVe 10.1 

2.Tepa Puronhaara SoSi 8.34 

3.Kristian Moreno PylkYr 5.56 (alueen ulkopuolelta)

 

T15 100m 

Pinja Niemistö AlavU 14.91

 

T15 Pituus 

1.Pinja Niemistö AlavU 4.38

 

T15 Moukari 

1.Veera Sihvonen VirtU 44.97 (kilpailun ulkopuolella) 

1.Aino-Kaisa Sihvonen VirtU 40.90 

2.Jessika Mursula TöVe 39.56 

3.Jenni Honkonen PylkYr 31.46 (alueen ulkopuolelta) 

4.Henna Koivula TöVe 29.24

 

T15 Kuula 

1.Jessika Mursula TöVe 11.19 

2.Tiia Matila KuKu 10.83 

3.Aino-Kaisa Sihvonen VirtU 10.48

 

P15 Moukari 

1.Juho Leveelahti VirtU 38.68 

2.Olavi Yli-Mannila AlajA 33.86 

3.Mika Ketola AlahKi 22.12 (alueen ulkopuolelta)

 

P15 kuula 

1.Mika Ketola AlahKi 9.47 (alueen ulkopuolelta) 

2.Juho Leveelahti VirtU 10.50

 

P15 Korkeus 

1.Mika Ketola AlahKi 135 (alueen ulkopuolelta)

 

N17 800m 

1.Helmi Karkiainen KeurKi 2.48 (alueen ulkopuolelta)

 

N17 Kuula 

1.Jessika Mursula TöVe 11.37 

2.Veera Sihvonen VirtU 10.27

 

N17 Pituus 

1.Janette Tanninen MultJy 4.49 (alueen ulkopuolelta)

 

M17 kuula 

1.Sami Uurinmäki SoSi 12.42 

Naisten ja miesten 10-ottelut pe 21.7.2017 Lajeina illan otteluissa oli tikanheitto, 40m omalla ajalla, vauhditon pituushyppy, 350m esteillä, kuula, bottle twist, hyppynaruhyppely, 3krt turpokeihään ympäri ja juoksu, farmarikävely ja vauhditon korkeushyppy.

Miehet
1. Leo Dolkov 16 pistettä
2. Juha Kantola 24p
3. Lasse Saarenpää 33p
4. Sami Jussila 38p
5. Iivari Huvila 41p
6. Aapo Krook 43p

Naiset
1. Tiina Väliaho 36 pistettä
2. Leena Krook 37p
2. Petra Viirumäki 37p
4. Saana Peura 40p
5. Hanna Saarenpää 42p
6. Salla Peura 43p
7. Inga Välikangas 53p
8. Aino Krook 54p
9. Heidi Silvonen 57p

Lajivoitot:
tikanheitto: Sami ja Inga
40 m omalla ajalla: Juha ja Leena
pituus: Lasse ja Petra
350m esteillä: Leo ja Petra
Kuula: Juha ja Leena
Bottle twist: Juha ja Aino/Hanna
hyppynaru: Leo ja Leena
Turpokeihään ympäri: Leo ja Aino
Farmarikävely: Leo ja Salla
Korkeus: Leo/Lasse ja Tiina

HIPPO CUP 2. TULOKSET 2017

 

T7 300m

1 .Lempi Saarenpää 1,19

 

2. Laura Valkea

lahti 1,22

 

3. Martta Hautamäki 1,23

4. Lilli Leppänen 1,30

5. Olivia Vuorenmaa 1,31

6. Anniina Löytömäki 1,46

7. Janette Keskitalo 1,55

8. Selma Huvila 2,03

 

T7 Pituus

 

1. Lempi Saarenpää 2,21

2. Martta Hautamäki 2,01

3. Olivia Vuorenmaa 1,79

4. Lilli Leppänen 1,75

5. Laura Valkealahti 1,74

6. Selma Huvila 1,66

7. Janette Keskitalo 1,21

8. Ronja Valkealahti 1,20

 

T7 Turbokeihäs

 

1. Laura Valkealahti 6,84

2. Martta Hautamäki 4,59

3. Lempi Saarenpää 3,92

4. Lilli Leppänen 3,87

5. Ronja Valkealahti 3,65

6. Janette Keskitalo 2,88

7. Anniina Löytömäki 2,40

 

P7 300m

 

1. Peeti Peura 1,17

2. Titus Liikala 1,24

3. Heikki Laitila 1,26

4. Ali Vähäsoini 2,42

 

P7 Pituus

 

1. Titus Liikala 2.13

2. Heikka Laitila 2.06

3. Peeti Peura 2.01

4. Ali Vähäsoini 1,29

 

P7 Turbokeihäs

 

1. Titus Liikala 9,33

2. Peeti Peura 5,88

3. Heikki Laitala 4,97

4. Ali Vähäsoini 3,54

 

 

 

T9 300m

 

1. Pihla Peura 1,04

2. Sara Puronhaara 1,09

3. Nuppu Saarenpää 1,11

4. Sara Ojala 1,15

5. Kerttu Hautamäki 1,23

6. Lilja Viirumäki 1,26

7. Venla Niemenaho 1,27

 

T9 Korkeus

 

1. Nuppu Saarenpää 85

2. Venla Niemenaho,Ellinoora Järvelä, Sara Puronhaara  80

5. Pihla Peura 80

6. Sanni Huvila 80

7. Kerttu Hautamäki 75

8. Lilja Virumäki 75

9. SaraOjala 75

 

T9 Kiekko 

 

1. Kerttu Hautamäki 7,27

2. Sara Ojala 6,97

3. Venla NIemenaho 6,74

4. Lilja Viirumäki 6,05

5. Pihla Peura 5,82

6. Nuppu Saarenpää 5,72

7. Ellinoora Järvelä 5,00

 

P9 300m

 

1. Oskari Huvila 1,05

2. Chantte Katajamäki 1,09

3. Sasu Huvila 1,10

4. Oskari Vuorenmaa 1.11

5. Jone Vähäsoini1,25

 

P9 Korkeus

 

1. Oskari Huvila 98

2. Sasu Huvila 85

3. Chantte Katajamäki 80

4. Jone Vähäsoini 80

5. Oskari Vuorenmaa 75

 

P9 Kiekko 

 

1.Chantte Katajamäki buy priligy online 10.60

2. Sasu Huvila 6,59

 

T11 300m

 

1. Iisa Silvonen 1.01

2. Emmi Mäkipelto 1.05

3. Veera Niemenaho 1,06

4. Jenny Pönkkö buy propecia 1.07

5. Janette Vähäsoini 1.23

6. Johanna Keskitalo 1.25

7. Minerva Virkamäki 1.27

 

T11 Korkeus

 

1. Siiri Leppänen 105

2. Iisa Silvonen 100

3. Emmi Mäkipelto 105

4. Veera Niemenaho, Johanna Keskitalo 90

6. Janette Vähäsoini 75

7. Minerva Virkamäki 75

 

T11 Kiekko

 

1. Siiri Leppänen 18,15

2. Saara buy clomid Leppänen 12,68

3. Emmi Mäkipelto 11,85

4. Veera Niemenaho 11,30

5. Iisa Silvonen 9,76

6. Johanna Keskitalo 9,74

7. Minerva Virkamäki 6,64

8. Janette Vähäsoini 5,66

 

P11 300m

 

1. Chaska Katajamäki 1,03

2. Aatu Silvonen 1.05

3. Paavo Puronhaara 1,06

 

P11 Korkeus

 

1. Chaska Katajamäki 105

2. Paavo Puronhaara 100

3. Aatu Silvonen 95

 

P11 Kiekko 

 

1. Chaska Katajamäki 17.77

2. Aatu Silvonen 16.77

3. Paavo Puronhaara 12,62

 

P 13 1000m

 

1. Tepa Puronhaara 4,19

 

P13 Pituus

 

1. Tepa milf porn Puronhaara 3,56

 

P13 Kiekko 

 

1. Tepa Puronhaara 20,84

 

 

 

Hippo Cupin 1. osakilpailun tulokset 2017

 

T7 40m

 

1.Emilia Laukkola 8.35

2.Jatta Ojala 8.63

3.Lempi Saarenpää 8.91

4.Martta Hautamäki 9.53

5.Lilli Leppänen 9:55

6.Olivia Vuorenmaa 10.71

7.Anniina Löytömäki 11.00

8.Selma Huvila 13.42

 

T7 Pallonheitto

 

1.Jatta Ojala 9.60

2. Olivia Vuorenmaa 7.55

3.Emilia Laukkola 6.90

4.Lempi Saarenpää 6.82

5.Martta Hautamäki 4.97

6.Anniina Löytömäki 4.25

7.Lilli Leppänen 4.00

8.Selma Huvila 2.70

 

P7 40m

 

1.Titus Liikala 8.84

2.Peeti Peura 9.37

3.Heikki Laitila 9.62

4. Oiva Raitanen 10.16

5.Eemil Järvelä 10.77

 

P7 Pallonheitto

 

1.Titus Liikala 16.70

2.Heikki Laitila 11.75

3.Peeti Peura 10.40

4.Oiva Raitanen 6.58

5.Eemil Järvelä 6.25

 

T9 40m

 

1.Pihla Peura 7.76

2.Joanna Ojala 7.77

3.Nea Valkeinen buy levitra online 7.90

4.Senni Mäkipelto 8.10

5.Nuppu Saarenpää 8.29

6.Ellinoora Järvelä 8.32

7.Sara Ojala 8.81

8.Kerttu Hautamäki 9.14

9.Lilja Viirumäki 9.19

 

T9 Pituus

 

1.Joanna Ojala 3.07

2.Pihla Peura 2.50

3.Senni Mäkipelto 2.37

4.Sara Ojala 2.28

5.Nuppu Saarenpää 2.22

6.Ellinoora Järvelä 2.09

7.Neea propecia online Valkeinen 2.00

8.Kerttu Hautamäki 1,83

9.Lilja Viirumäki 1,64

 

T9 Keihäs

 

1.Joanna Ojala 10.91

2.Sara Ojala 7.30

3.Ellinoora Järvelä 6.87

4.Kerttu Hautamäki 6.60

5.Pihla Peura 5.51

6.Lilja Viirumäki 5.50

7.Neea Valkeinen 5,36

8. Nuppu Saarenpää 5.32

9. Senni Mäkipelto 3.55

 

P9 40m

 

1.Chantte Katajamäki 8.22

2.Sasu Huvila 8.60

3.Kalle Aaltonen 8.80

4.Joel Aho 8.92

5.Johan Ojala 8.97

 

P9 Pituus

 

1.Chantte Katajamäki 2.55

2.Sasu Huvila 2.27

3.Johan Ojala 2.24

4.Kalle Aaltonen 2.00

5.Jone Vähäsoini 1.90

6.Joel Aho 1.75

 

P9 Keihäs

 

1.Johan Ojala 10.46

2.Jone Vähäsoini 7.74

3.Sasu Hivila 7.59

4.Chantte Katajamäki 7.19

5.Kalle Aaltonen 5.96

6.Joel Aho 5.40

 

T11 60m

 

1.Emmi Mäkipelto 11.13

2.Siiri Leppänen 11.14

3.Minerva Virkamäki 13.22

 

T11 Pituus

1.Siiri Leppänen 2.99

2.Emmi Mäkipelto 2.88

3.Minerva Virkamäki 2.32

 

 

T11 Keihäs

 

1.Siiri Leppänen 11.83

2.Emmi Mäkipelto 8.35

3.Minerva Virkamäki 5.80

 

P11 60m

 

1.Chaska buy clomid online Katajamäki 10.00

 

P11 Pituus

 

1.Chaska Katajamäki 3.54

 

P11 Keihäs 

 

1.Chaska Katajamäki 18.66

 

T13 60m

 

1.Nella Korpela 10.01

 

T13 Kuula 

 

1.Nella Korpela 6.19