Pm-maraton Vaassa 4.9.2010

M yleinen
4. Ahti Honkola                Soinin Sisu               3:09.24


PITKÄT RATAMATKAT KAUHAVA 2.9.2010

T12 2000 m
5. Ruut Honkola                            SoinSi            8.28,74


RUOTSI-SUOMI -MAAOTTELU HELSINGISSÄ 27.-28.8.2010

N moukari
3. Merja Korpela                    Suomi              66.66

N keihäs
3. Jelena Jaakkola                  Suomi              53,80


VETERAANIEN SM HEITTO-5-OTTELU JALASJÄRVI 22.8.2010

N70
3. Irma Niemi-Pynttäri      Soinin Sisu         3 051 pist.


SM-KISAT P/T 14 -15   20.-22.8.2010  HELSINKI

T15 seiväs
10.  Kaislakerttu Järvelä      Soinin Sisu       285

T15 moukari joukkuekilpailu
6. Soinin Sisu                   61,68
Annika Hietala              36,75  (16.)
Kaislakerttu Järvelä        24,93  (29.)

P15 kuula
4. Oskari Degerlund          Soinin Sisu       12,67

P15 keihäs
10. Oskari Degerlund         Soinin Sisu        45,43

 

SM-KISAT M/N22 14.-15.8.2010 TORNIO

N22 Keihäs
2. Jelena Jaakkola                  Soinin Sisu              50,60

M22 1500 m
10. Jussi Ojala                       Soinin Sisu              4.14,59

M22 800 m
12. Jussi Ojala                       Soinin Sisu              2.01,48

PM-SISUVIESTIT VAASASSA 15.8.2010

T15 4 x 100 m   
12. Soinin Sisu                                     1.01,01
Kaislakerttu Järvelä, Annika Hietala, Petra Viirumäki, Ida Kriikkula
(huonoa tuuria - kapula putosi!)

T15 4 x 800 m
4. Soinin Sisu                                    11.37,41
Ida Kriikkula, Emilia Salo, Kaislakerttu Järvelä, Petra Viirumäki

T15 4 x 80 m aj
8. Soinin Sisu                                       59,82
Kaislakerttu Järvelä, Cibilla Katajamäki, Petra Viirumäki, Ida Kriikkula

T13 4 x 100 m   
5. Soinin Sisu                                       58,11
Ruut Honkola, Julia Haukilehto, Ada Kriikkula, Eveliina Ojala

T13 4 x 600 m
3. Soinin Sisu                                     7.55,51
Ruut Honkola, Ada Kriikkula, Eveliina Ojala, Julia Haukilehto

T13 4 x 60 m aj
4. Soinin Sisu                                       48,82
Eveliina Ojala, Ruut Honkola, Ada Kriikkula, Julia Haukilehto

HIPPO CUP 3.OSAKILPAILU

T 7 40m
1. Sanni Juudin 8,2
2. Julia Järvinen 8,24
3. Celestina Katajamäki 8,28
4. Anna Leppälä 8,7
5. Ira Puronhaara 9,0
6. Josefiina Haukilehto 9,9
7. Verna Välilehto 10,0
8. Anni Mäkipelto 10,8
9. Siiri Leppänen 12,5

T 7 200m
1. Celestina Katajamäki 41,8
2. Sanni Juudin 44,8
3. Anna Leppälä 47,0
4. Julia Järvinen 48,3
5. Anni Mäkipelto 65,4

T 7 Turbokeihäs
1. Anna Leppälä 6.05
2. Julia Järvinen 5.39
3. Verna Välilehto 4.68
4. Anni Mäkipelto 3.60

P 7 40m
1. Iivari Huvila 8,25
2. Roni Ojala 8,3
3. Topias Degerlund 8,7
4. Jimi Järvinen 10,4

P 7 200m
1. Iivari Huvila 44,2
2. Topias Degerlund 49,7
3. Jimi Järvinen 53,6

P 7 Turbokeihäs
1. Iivari Huvila 14.98
2. Roni Ojala 10.65
3. Topias Degerlund 7.82
4. Jimi Järvinen 4.54

T 9 40m 
1. Charmelita Katajamäki 7,28
2. Lotta Huvila 7,31
3. Emma Huvila 7,34
4. Anniina Peltokangas 7,7
5. Emma Degerlund 8,0
6. Jutta Puro 8,3
7. Silja Juudin 8,6
8. Laura Leppälä 8,8

T 9 600m
1. Charmelita Katajamäki 2,22,1
2. Lotta Huvila 2,22,4
3. Emma Degerlund 2,31,5

T 9 Kuula
1. Lotta Huvila 3.96
2. Charmelita Katajamäki 3.57
3. Silja Juudin 3.37
4. Jutta Puro 2.98

P 9 40m
1. Kimi Ojala 7,5
2. Tino Puronhaara 8,3

P 9 600m 
1. Tino Puronhaara 2,31,2

P 9 Kuula
1. Kimi Ojala 6.13

T 11 60m aj.
1. Cibilla Katajamäki 11,9
2. Vilma Degerlund 13,0
3. Aino Kriikkula 13,3
4. Anniina Valkeinen 15,6
5. Netta Puro 16,5

T 11 1000m
1. Cibilla Katajamäki 4,18,6
2. Aino Kriikkula 4,30,8
3. Suvi Puronhaara 4,47,5

T 11 3-loikka
1. Cibilla Katajamäki 7.85
2. Aino Kriikkula 7.44
3. Lotta Puro 6.57
4. Vilma Degerlund 6.51
5. Suvi Puronhaara 5.79
6. Venla Välilehto 5.44

P 11 60m aj.
1. Aatos Mattila 14,1
2. Manu Puronhaara 14,5

P 11 3-loikka
1. Manu Puronhaara 7.41
2. Aatos Mattila 6.80

T 13 3-loikka
1. Julia Haukilehto 9.57
2. Ruut Honkola 8.04

T 13 Moukari 
1. Julia Haukilehto 22.65
2. Eveliina Ojala 18.18
3. Titta Puro 14.63

T 15 80m aj.
1. Petra Viirumäki 15,7
2. Julia Haukilehto 18,0

T 15 3-loikka
1. Petra Viirumäki 8.65

 

VATTENFALL SEURACUP 2. OSAKILPAILU
Kauhava 10.8.2010

Soinin Sisun urheilijoiden tulokset:

P11 60 m
16. Leevi Mäkipelto                         SoinSi              12,29

P13 Kuula
8. Joona Haukilehto                        SoinSi               7,70

P15 Kuula
3. Jarkko Haukilehto                       SoinSi              10,63

M17 Kiekko
3. Jere Haukilehto                         SoinSi              30,01

T11 60 m
12. Charmelita Katajamäki                   SoinSi              10,80

T11 1000 m
2. Cibilla Katajamäki                      SoinSi            3.53,34

T11 Pituus
9. Aino Kriikkula                          SoinSi               3,08                

T11 Keihäs
13. Vilma Degerlund                         SoinSi              13,05

T11 4 x 50 m
7. Soinin Sisu                                  34,25
Charmelita Katajamäki, Vilma Degerlund, Aino Kriikkula, Cibilla Katajamäki

T13 60 m
1. Eveliina Ojala                          SoinSi               8,74

T13 1000 m
1. Ruut Honkola                            SoinSi            3.34,42

T13 Korkeus
2. Julia Haukilehto                        SoinSi                150

T13 Kuula
8. Ada Kriikkula                           SoinSi               7,40

T13 4 x 100 m
1. Soinin Sisu                                  58,82
Ruut Honkola, Julia Haukilehto, Ada Kriikkula, Eveliina Ojala

T15 100 m
1. Ida Kriikkula                           SoinSi              13,81

T15 2000 m
4. Petra Viirumäki                        SoinSi            8.37,74

T15 Seiväs
1. Kaislakerttu Järvelä                    SoinSi                280

T15 Kuula
8. Annika Hietala                          SoinSi               8,14

T15 4 x 100 m
5. Soinin Sisu                                  56,07
Kaislakerttu Järvelä, Annika Hietala, Petra Viirumäki, Ida Kriikkula 

N17 Kolmiloikka
5. Emilia Salo                             SoinSi               9,21 -1,6          

N17 Kiekko
3. Krista Koivisto                         SoinSi              18,73

Pisteet:
Soinin Sisu                         3981         6172                10153       

KALEVAN KISAT 5.-8.8.2010 KAJAANI

N moukari
1. Merja Korpela                  Soinin Sisu               66,94

N keihäs
6. Jelena Jaakkola                Soinin Sisu               48,26

M seiväs
10.  Samuli Järvelä                Soinin Sisu               485

 

Soini, Viiskunta-kisat 5.8.2010

M17 Korkeus
1. Aleksi Tuononen ÄhtU 175
2. Kimmo Soranummi VirtU 145

M17 Seiväs
1. Mikko Ojala AlajA 400
2. Aleksi Tuononen ÄhtU 370
up.  Jani Ilvespakka VirtU 300
Wiljami Koskela AlajA NH

M17 Kuula
1. Kimmo Soranummi VirtU 10,94
2. Jere Haukilehto SoinSi 10,01
3. Henry Viirumäki SoinSi 8,81

P15 800 m
1. Ari Hautaniemi LehtimJy 3.04,5

P15 Korkeus
1. Jani Ilvespakka VirtU 140

P15 Moukari
1. Antti Ylä-Mononen VirtU 38,96
2. Jani Ilvespakka VirtU 34,73

P13 60 m
1. Henri Peltola ÄhtU 9,0h

P13 Korkeus
1. Eetu Rantamaa VirtU 140
2. Henri Peltola ÄhtU 135
3. Jaakko Hauta-aho TöysVe 130
4. Wiljami Koskela AlajA 125

P13 Kuula
1. Jaakko Hauta-aho TöysVe 9,90
2. Eetu Rantamaa VirtU 9,67

P11 60 m
1. Juhani Hauta-aho TöysVe 9,9
2. Samu Peltola ÄhtU 10,1
up. Mika Tarkkanen IlmajKi 10,4
3. Markus Hautaniemi LehtimJy 10,5
up. Heikki Leveelahti VirtU 11,3

P11 Pituus
1. Juuso Toivonen ÄhtU 382
2. Kasperi Rantakangas ÄhtU 361
3. Samu Peltola ÄhtU 353
up. Mika Tarkkanen IlmajKi 331
4. Markus Hautaniemi LehtimJy 312
up. Lauri Ollila KarstKi 300
5. Heikki Leveelahti VirtU 287
up. Juho Leveelahti VirtU 209

P11 Kiekko
1. Juhani Hauta-aho TöysVe 33,68
up. Vesa Leveelahti VirtU 27,92
2. Kasperi Rantakangas ÄhtU 25,42
3. Heikki Leveelahti VirtU 23,14
4. Juuso Toivonen ÄhtU 21,02
up. Lauri Ollila KarstKi 15,18
up. Juho Leveelahti VirtU 13,95

P9 Korkeus
1. Ville Toivonen ÄhtU 115
up. Juho Järvinen KarstKi 110
2. Leveelahti Vesa VirtU 110
3. Aleksi Yli-Mannila AlajA 105
4. Timoteus Kivikangas AlajA 100
5. Topias Rantakangas ÄhtU 085

P9 Keihäs
up.  Juho Järvinen KarstKi 29,78
1. Aleksi Yli-Mannila AlajA 23,16
2. Ville Toivonen ÄhtU 20,45
3. Timoteus Kivikangas AlajA 19,19
4. Miika Jokela AlavU 16,16
5. Topias Rantakangas ÄhtU 14,22
6. Kimi Ojala SoinSi 12,95
7. Roni Ojala SoinSi 12,10
8. Samuli Harju TöysVe 10,92
9. Juho Leveelahti VirtU 10,29
10. Topias Degerlund SoinSi 8,62
11. Santeri Harju TöysVe 5,82

N17 Pituus
1. Iida Koskela AlajA 481

N17 Kuula
1. Iida Koskela AlajA 10,38
up. Veera Karjala ÄhtU 8,85

T15 100 m
1. Eveliina Ojala SoinSi 14.0
2. Petra Viirumäki SoinSi 15.0

T15 Pituus
1. Ida Kriikkula SoinSi 463
up. Julia Kallio LapVi 445
2. Eveliina Ojala SoinSi 436
3. Petra Viirumäki SoinSi 422

T15 Moukari
1. Mira Kitula TöysVe 51,00
2. Annika Hietala SoinSi 36,39
3. Riina Rinta-aho clomid online TöysVe 31,05
4. Kaislakerttu Järvelä SoinSi 25,17

T15 Kuula
up. Julia Kallio LapVi 10,31
1. Veera Karjala ÄhtU 9,28
2. Mira Kitula TöysVe 9,25
3. Annika Hietala SoinSi 8,35
up. Essi Levelä-Pohjala TöysVe 8,12

T13 60 m
up. Eveliina Ojala SoinSi 8,8
1. Netta Humalamäki ÄhtU 9,0
2. Ruut Honkola SoinSi 10,0

T13 3-loikka
up. Emilia Salo SoinSi 9,25 (15 v)
1. Netta Humalamäki ÄhtU 9,20
up. Katja Meriläinen KarstKi 9,18
2. Ruut Honkola SoinSi 7,85

T13 Moukari
1. Essi Leveelä-Pohjala TöysVe 38,32
up. Helena Leveelahti VirtU 29,98
up. Katja Meriläinen KarstKi 27,62
2. Titta Puro SoinSi 14,09

T11 60 m
1. Cibilla Katajamäki SoinSi 9,9
2. Netta Puro SoinSi 11,9
up. Nella Humalamäki ÄhtU 10,7

T11 Pituus
1. Cibilla Katajamäki SoinSi 374
2. Aino Kriikkula SoinSi 328
3. Fiia Koskela AlajA 322
4. Nella Humalamäki ÄhtU 307
5. Lotta Puro SoinSi 302
6. Emmi Salo SoinSi 289

T11 Kiekko
1. Helena Leveelahti VirtU 33,13
2. Vilma Degerlund SoinSi 19,61
3. Nella Humalamäki ÄhtU 13,56
4. Fiia Koskela AlajA 12,72
5. Aino Kriikkula SoinSi 11,66
6. Netta Puro SoinSi 9,71
7. Emmi Salo SoinSi 9,05

T9 Korkeus
1. Eucabeth Kivikangas AlajA 115
2. Jenna Harju TöysVe 90
3. Charmelita Katajamäki SoinSi 90
4. Ida-Annika Peltola ÄhtU 85
5. Vilma Nukarinen SoinSi 80
6. Jutta Puro SoinSi 80

T9 Keihäs
1. Jenna Harju TöysVe 14,38
2. Ida-Annika Peltola ÄhtU 13,32
3. Eucabeth Kivikangas AlajA 12,84
4. Vilma Nukarinen SoinSi 8,28
5. Jutta Puro SoinSi 5,69

Hippo-olympialaiset torstaina 29.7

Tytöt 3

1. Tiara Korkeakangas 2   (20m 6,6 ja pallonheitto 3,50m)
2. Katariina Kivimäki    4   (20m 10,1 ja pallonheitto 2,60m)
3. Nuppu Saarenpää   6   (20m 15,7 ja pallonheitto 1,20m)
4. Emmi Yli-Hirvelä     8   (20m 23,8 ja pallonheitto 0,80m)
5. Johanna Keskitalo  10  (20m 28,1 ja pallonheitto x)

Pojat 3

1. Roope Mäkipelto 2  (20m 6,8 ja pallonheitto 6,60m )
2. Oskari Huvila      4  (20m 19,0 ja pallonheitto 2,16m )

Tytöt 4

1. Milja-Maria Lahti 3 (20m 5,5 ja pallonheitto 4,21m)
2. Isabell Allonen    4 (20m 7,7 ja pallonheitto 6,36m)
3. Emmi Mäkipelto  6 (20m 6,1 ja pallonheitto 3,11m)
4. Anni Pesu          7 (20m 7,8 ja pallonheitto 3,28m)

Pojat 4

1. Chaska Katajamäki 3 (20m 5,7 ja pallonheitto 9,91m)
2. Kimi Piipponen       3 (20m 6,2 ja pallonheitto 10,10m)
3. Niklas Peltokangas 7 (20m 6,6 ja pallonheitto 3,92m)
4. Topi Vuorinen       7 (20m 6,8 ja pallonheitto 9,56)

Tytöt 5

1. Tahiti Korkeakangas 3 (40m 10,2 ja pallonheitto 5,70m)
2. Josefiina Haukilehto 4  (40m 9,8 ja pallonheitto 4,08m)
3. Saimi Juudin           5  (40m 10,9 ja pallonheitto 4,57m)

Pojat 5
1. Heikki Kinnari       2 (40m 9,8 ja pallonheitto 11,80m)
2. Anton Parkkonen  4 (40m 9,8 ja pallonheitto 9,70m)
3. Eemeli Yli-Hirvelä 6 (40m 10,6 ja pallonheitto 9,40m)

Tytöt 6

1. Nella Korpela   3 (40m 10,0 ja pallonheitto 7,50m)
2. Anni Mäkipelto 3 (40m 10,6 ja pallonheitto 8,68m)

Pojat 6

1. Olavi Yli-Mannila 3 (40m 9,1 ja pallonheitto 23,47m)
2. Adam Laasala    5 (40m 8,7 ja pallonheitto 12,40m)
3. Axel Laasala      7 (40m 9,4 ja pallonheitto 12,80m)
4. Max Parkkonen  8 (40m 9,3 ja pallonheitto 11,23m)
5. Tiitus Korkeakangas 8 (40m 11,76 ja pallonheitto 13,23m)
6. Urho Virtanen    10 (40m 9,4 ja pallonheitto 6,10m)

Tytöt 7

1. Sanni Juudin             6  (60m 11,5 ja pallonheitto 9,99m ja pituus 2,34)
2. Celestina Katajamäki 9 (60m 11,8 ja pallonheitto 7,01m ja pituus 2,23)
3. Senni Lehisalo          9 (60m 12,4 ja pallonheitto 9,91 ja pituus 1,98)
4. Annika Kivimäki        9 (60m 13,4 ja pallonheitto 10,58 ja pituus 1,79)
5. Jenna Keskitalo       14 (60m 14,2 ja pallonheitto 8,77 ja pituus 1,77)

Pojat 7
1. Roni Ojala 2 (60m 12,6 ja pallonheitto 15,79 ja pituus 2,40)

Tytöt 8

1. Emma Degerlund 4 (60m 11,4 ja pallonh. 11,37 ja pituus 2,66)
2. Jutta Puro           5 (60m 11,6 ja pallonh. 11,38 ja pituus 2,42)
3. Jasmin Haukilehto 10 (60m 12,5 ja pallonh. 9,00 ja pituus 2,10)
4. Vilma Nukarinen   11 (60m 12,8 ja pallonh. 8,66 ja pituus 2,27)

Pojat 8

1. Anton Peltomäki 4 (60m 10,7 ja pallonh. 28,28 ja pituus 2,84)
2. Kimi Ojala           5 (60m 10,3 ja pallonh. 19,34 ja pituus 2,81)

SISUHUIPENTUMA T/P 13-15 ALAJÄRVI 31.7.-1.8.2010

P14 Kuula                       
1. Oskari Degerlund                        SoinSi              12,96

P14 Keihäs                       
2. Oskari Degerlund                        SoinSi              49,21

P15 Kuula                           
3. Jarkko Haukilehto                       SoinSi              10,84

T13 60 m                            
3. Eveliina Ojala                              SoinSi               8,74

T13 1000 m          
2. Julia Haukilehto                          SoinSi            3.23,25
3. Eveliina Ojala                              SoinSi            3.23,97

T14 100 m                        
8. Ida Kriikkula                               SoinSi              13,97

T14 200 m aj                      
3. Petra Viirumäki                           SoinSi              34,56

T14 Pituus           
8. Petra Viirumäki                           SoinSi               4,21 +2,2  3,97 +1,9

T15 100 m                         
4. Kaislakerttu Järvelä                     SoinSi              14,09

T15 Seiväs                          
1. Kaislakerttu Järvelä                     SoinSi                270

T13 200 m

2. Eveliina Ojala                             SoinSi              28,06

 

T13 Korkeus

2. Julia Haukilehto                         SoinSi                143

 

T14 80 m aj                         
5. Ida Kriikkula                             SoinSi              13,64

 

T14 Korkeus

4. Petra Viirumäki                         SoinSi                145

 

T14 Kolmiloikka

4. Ida Kriikkula                             SoinSi               9,96   +1,6



EM-KILPAILU BARCELONA 30.7.2010

8. Merja Korpela                           Suomi              68,21


Pm-kilpailut M/N Ähtäri 26.-27.7.2010

M 800 m
10. Jussi Ojala                             SoinSi               2.00,62

N Pituus
6. Ida Kriikkula                             SoinSi              4,64   -0,2

N 3-loikka
2. Ida Kriikkula                             SoinSi              9,37  +1,0           

M 1500 m
6. Jussi Ojala                               SoinSi              4.13,61


SISUHUIPENTUMA T/P 9 - 12 KURIKKA 24.-25.7.2010

T9 40 m   
24. Charmelita Katajamäki                 SoinSi               7,50

T9 1000 m
3. Charmelita Katajamäki                  SoinSi            4.06,61

T9 Pituus
24. Charmelita Katajamäki                 SoinSi               2,93                

T11 1000 m
5. Cibilla Katajamäki                         SoinSi            3.48,60

T11 60 m aj                         
8. Cibilla Katajamäki                         SoinSi              12,05

T11 Pituus
8. Cibilla Katajamäki                          SoinSi               3,69               

T11 Kuula
13. Cibilla Katajamäki                         SoinSi               6,75

T11 Kiekko
5. Vilma Degerlund                         SoinSi              19,46

T12 200 m                           
6. Ruut Honkola                             SoinSi              31,89
(alkuerässä   7. Ruut Honkola           SoinSi              31,77)

T12 1000 m
5. Ruut Honkola                             SoinSi            3.32,01

T12 Korkeus
3. Ruut Honkola                             SoinSi                125

T12 Pituus
7. Ruut Honkola                             SoinSi               3,71  (+1,8)

Pm-kilpailut MN 17,19 Lappajärvi 13.-14.7.2010

M17 Kuula
6. Jere Haukilehto                         SoinSi              10,94

N17 100 m                           
5. Eveliina Ojala                            SoinSi              13,58
7. Kaislakerttu Järvelä                    SoinSi              13,95

N17 800 m
3. Eveliina Ojala                          SoinSi            2.34,01

N17 Seiväs
2. Kaislakerttu Järvelä                    SoinSi                275

Hippo Cup 2. osakilpailu to 8.7.

T 7 150m
1. Celestina Katajamäki 31,1
2. Anna Leppälä 37,2
3. Ira Puronhaara 38,0
4. Sarita Jussila 39,8
5. Nella Korpela 41,9
6. Anni Mäkipelto 47,7

Korkeus
1. Anna Leppälä 70
2. Nella Korpela 65
-  Sarita Jussila (ei tulosta)
-  Anni Mäkipelto (ei tulosta)

Kuula
1. Anna Leppälä 2,85
2. Nella Korpela 2,50
3. Anni Mäkipelto 2,00
4. Ira Puronhaara 1,93
5. Sarita Jussila 1,28

P 7 150m
1. Roni Ojala 35,1
2. Tepa Puronhaara 41,4
3. Chaska Katajamäki 42,6

Korkeus
1. Topias Degerlund 70
1. Roni Ojala 70
3. Iivari Huvila 65

Kuula
1. Roni Ojala 4.10
2. Iivari Huvila 3.75
3. Topias Degerlund 3.05
4. Tepa Puronhaara 1.88

T 9 150m
1. Charmelita Katajamäki 27,2
2. Lotta Huvila 27,5
3. Anniina Peltokangas 29,4
4. Emma Degerlund 29,5
5. Sanni Jussila 29,9
6. Jutta Puro 31,2
7. Tiia-Mari Kangas 31,3
8. Vilma Nukarinen 34,4
9. Laura Leppälä 34,6
10. Veera Salo 36,3
11. Essi Latvala 38,6
12. Ella Latvala 39,3

Pituus
1. Charmelita Katajamäki 314
2. Lotta Huvila 310
3. Emma Huvila 277
4. Anniina Peltokangas 268
5. Sanni Jussila 265
6. Emma Degerlund 248
7. Jutta Puro 235
8. Vilma Nukarinen 234
9. Tiia-Mari Kangas 197
10. Veera Salo 195
11. Ella Latvala 180
12. Essi Latvala 179

Kiekko
1. Vilma Nukarinen  buy priligy online 6.20
2. Veera Salo 5.89
3. Essi Latvala 5.49
4. Emma Degerlund 5.19
5. Jutta Puro 4.65
6. Ella Latvala 4.34
7. Sanni Jussila 4.23

P 9 150m
1. propecia online Kimi Ojala 29,6
2. Tino Puronhaara 30,9
3. Konsta Ahopelto 31,7

Pituus
1. Kimi Ojala 271
2. Tino Puronhaara 242
3. Konsta Ahopelto 240

Kiekko
1. Konsta Ahopelto 9.38

T 11 200m
1. Cibilla Katajamäki 34,8
2. Suvi Puronhaara 39,8

Pituus
1. Cibilla Katajamäki 342
2. Aino Kriikkula 335
3. Vilma Degerlund 327
4. Lotta Puro 307
5. Emmi Salo 301
6. Suvi Puronhaara 266
7. Netta Puro 256

Kiekko
1. Vilma Degerlund 15.13
2. Netta Puro 8.20

P 11 200m
1. Manu Puronhaara 37,4
2. Aatos Mattila 38,4

Pituus
1. Manu Puronhaara 351
2. Aatos Mattila 323

Kiekko
1. Manu Puronhaara 16.06
2. Aatos Mattila 13.51

T 13 200m
1. Ruut Honkola 31,9

Keihäs
1. Nelli Puronhaara 15.82
2. Ruut Honkola 13.90
3. Elli Puronhaara 12.18

T 17 Keihäs
1. Petra Viirumäki 19.78

MERJA KORPELALLE EM-KISARAJA

Merja Korpela heitti juhannuksena moukarissa kauden kotimaisen kärkituloksen sekä EM-kisarajan. Merjan tulos oli 68,49.


VATTENFALL SEURACUP 1. OSAKILPAILU LAPPAJÄRVELLÄ 22.6.2010

Soinin Sisun urheilijoiden sijoitukset:

P/T 11/13/15  3 x 800 m kävelyviesti
3. Soinin Sisu                                     15.11,15
Leevi Mäkipelto, Julia Haukilehto, Eveliina Ojala

M17 Kuula
1. Jere Haukilehto                      1993 SoinSi              12,09
4. Henry Viirumäki                     1994 buy levitra SoinSi                9,47

P11 150 m
13. Leevi Mäkipelto                    2002 SoinSi              28,62

N17 Korkeus
6. Petra Viirumäki                      1996 SoinSi                140

T15 300 m
1. Eveliina Ojala                        1997 SoinSi              46,03

T15 80 m aj
2. Ida Kriikkula                         1996 SoinSi              14,67

T13 200 m
1. Julia Haukilehto                     1997 SoinSi              29,70
10. Niina Mäkipelto                    1998 SoinSi              34,97

T13 60 m aj
5. Ada Kriikkula                         1998 SoinSi              13,49

T13 Pituus
5. Ruut Honkola                        1998 SoinSi               3,79  +1,9           

T13 Moukari
9. Titta Puro                             1997 SoinSi              12,79

T11 150 m
13. Suvi Puronhaara                  2000 SoinSi              28,49

T11 60 m aj
2. Cibilla Katajamäki                  1999 SoinSi              11,81

T11 korkeus
6. Anniina Valkeinen                 1999 SoinSi               110
7. Aino Kriikkula                       2000 SoinSi               110


T11 kuula 
12. Iida Lehisalo                      2000 SoinSi               4
,97

Hippo Cupin 1. osakilpailu 8.6.2010

T 7  40m
1. Sanni Juudin 8.2
2. Julia Järvinen 8.3
2. Celestina Katajamäki 8.3
4. Ira Puronhaara 9.0
4. Anna Leppälä 9.0
6. Pinja Hakkarainen 9.3
7. Anette Tuneström 9.9
7. Verna Välilehto 9.9
9. Sarita Jussila 10.5
10. Anni Mäkipelto 11.3

T 7 Pituus
1. Julia Järvinen 214
2. Senni Lehisalo 208
3. Sanni Juudin 203 (201)
4. Anna Leppälä 203 (188)
5. Pinja Hakkarainen 185
6. Anette Tuneström 184
7. Verna Välilehto 171
8. Anni Mäkipelto 160
-  Sarita Jussila (ei tulosta)

T 7 Pallonheitto
1. Anna Leppälä 9,13
2. Pinja Hakkarainen 8,41
3. Julia Järvinen 7,70
4. Anette Tuneström 7,56
5. Senni Lehisalo 7,38
6. Sanni Juudin 7,15
7. Celestina Katajamäki 7,12
8. Verna Välilehto 5,79
9. Anni Mäkipelto 5,54
10. Josefiina Haukilehto 4,64
11. Sarita Jussila 3,80

P 7 40m
1. Iivari Huvila 9.0
2. Roni Ojala 9.1
3. Adam Laasala 9.3
4. Topias Degerlund 9.5
5. Axel Laasala 10.5
6. Tepa Puronhaara 10.6
7. Heikki Kinnari 11.0
8. Chaska Katajamäki 11.3
9. Niko Huvila 12.9

P 7 Pituus
1. Iivari Huvila 220
2. Roni Ojala 202
3. Topias Degerlund 178
4. Adam Laasala 175
5. Heikki Kinnari 157
6. Axel Laasala 152
7. Niko Honkola 125

P 7 Pallonheitto
1. Iivari Huvila 16,47
2. Roni Ojala 14,89
3. Topias Degerlund 13,09
4. Axel milf porn Laasala 10,15
5. Adam Laasala 9,16
6. Heikki Kinnari 9,06
7. Chaska Katajamäki 5,51
8. Niko Honkola 4,87

T 9 40m
1. Lotta Huvila 7.56
2. Emma Huvila 7.60
3. Emma Degerlund 7.9
4. Anniina Peltokangas 8.0
5. Sanni Jussila 8.16
6. Silja Juudin 8.19
7. Jutta Puro 8.5
8. Laura Leppälä 8.6
9. Tiia-Mari Kangas 8.62
10. Jasmin Haukilehto 8.68
11. Vilma Nukarinen 9.0
12. Veera Salo 9.5

T 9 Pituus
1. Lotta Huvila 295
2. Emma Huvila 266
3. Anniina Peltokangas 262
4. Emma Degerlund 245
5. Silja Juudin 244
6. Sanni Jussila 234
7. Vilma Nukarinen 227
8. Jutta Puro 225
9. Laura Leppälä 221
10. Jasmin Haukilehto 216
11. Veera Salo 200
12. Tiia-Mari Kangas 198

T 9 Junnukeihäs
1. Tiia-Mari Kangas 6,49
2. Sanni Jussila 5,93
3. Emma Degerlund 5,54
4. Jutta clomid online Puro 4,99
5. Veera Salo 4,97
6. Vilma Nukarinen 4,27

P 9 40m
1. Kimi Ojala 7.5
2. Leevi Mäkipelto 8.0
3. Tino Puronhaara 8.2
4. Sameli Honkola 8.3
5. Valtteri Korpela 8.5
6. Tero Honkola 10.6

P 9 Pituus
1. Leevi Mäkipelto 255
2. Kimi Ojala 252
3. Sameli Honkola 236
4. Valtteri Korpela 215
5. Tero Honkola 125

P 9 Junnukeihäs
1. Kimi Ojala 10,27
2. Valtteri Korpela 8,75
3. Tero Honkola 6,49

T 11 60m
1. Suvi Puronhaara 10.9
2. Emmi Salo 11.4
3. Netta Puro 11.6

T 11 Pituus
1. Emmi Salo 294
2. Suvi Puronhaara 255
3. Netta Puro 251
4. Venla Välilehto 239

T 11 propecia online Keihäs
1. Suvi Puronhaara 10,28
2. Venla Välilehto 9,79

P 11 60m
1. Eerik Nukari 9.8
2. Manu Puronhaara 10.0

P 11 Pituus
1. Eerik Nukari 386
2. Manu Puronhaara 332

P 11 Keihäs
1. Eerik Nukari 20,87
2. Manu Puronhaara 20,21

T 13 60m
1. Julia Haukilehto 9.4
2. Nelli Puronhaara 10.3
3. Elli Puronhaara 10.5
4. Niina Mäkipelto 10.7

T 13 Korkeus
1. Julia Haukilehto 143
2. Petra Viirumäki 140 (kisan ulkopuolella)

T 13 Kuula 2,5 kg
1. Niina Mäkipelto 5,77
2. Titta Puro 5,39

P 13 Kuula
1. Joona Haukilehto 7,20
2. Elias Akonniemi 5,55

P 17 Kuula
1. Jere Haukilehto 11,09
2. Henry Viirumäki 9,41
3. Jarkko Haukilehto 7,71

SISUMAASTOT KAUHAVA 22.5.2010

T12  2,3 km
6. Ruut Honkola                            SoinSi               9.16

T13  2,3 km
2. Julia Haukilehto                        SoinSi               9.07
4. Eveliina Ojala                           SoinSi               9.10

T14   3,5 km
9. Petra Viirumäki                         SoinSi              16.03


PM- JA SISUMAANTIE KOSKENKORVA 2.5.2010

T12 3 km
3. Ruut Honkola                            1998 SoinSi              12.36

T13 3 km
3. Eveliina Ojala                            1997 SoinSi              12.42



Katujuoksut 27.4.2010. Matka 1 km

T7
1. Celestina Katajamäki 4.49
2. Ira Puronhaara 5.59

P8
1. Leevi Mäkipelto 4.18
2. Tino Puronhaara 4.26

T9
1. Charmelita Katajamäki 4.16
2. Anniina Peltokangas 5.22

T10
1. Suvi Puronhaara 4.26

T11
1. Cibilla Katajamäki 4.01

P11
1. Manu Puronhaara 4.04

T12
1. Niina Mäkipelto 3.50

T13
1. Eveliina Ojala 3.32
2. Elli Puronhaara 4.05
3. Nelli Puronhaara 4.06



HEITTOLAJIEN EUROOPPA CUP RANSKAN ARLES`SSA 20.-21.3.2010

Naisten moukari
7.  Merja Korpela          Suomi     67,06  (kkk)

Naisten keihäs
11. Jelena Jaakkola      Suomi    55,20  (kkk)


KEIHÄÄNHEITON SM-HALLIKISAT PORI

N22
1. Jelena Jaakkola SoinSi 54,63

N19
3. Jenna Jaakkola SoinSi 41,14


MOUKARIN SM-TALVIKILPAILUT 27.2.2010 KAUSTINEN

N Moukari
1. Merja Korpela                           SoinSi              66,68


Avoimet pm-hallikilpailut 7.2.2010 Botniahalli

M Seiväs
1. Samuli Järvelä     SoinSi     491